Добредојдовте на Pehcevo Pro Gaming
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobredojdovte na Pehcevo Pro Gaming
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Како да се постави барање за УНБАН !

Go down 
АвторПорака
El Padrinoo*
Head Admin
Head Admin
El Padrinoo*

Број на мислења : 11
Join date : 2012-05-29
Age : 30
Местолокација : Pehcevo

Како да се постави барање за УНБАН ! Empty
ПишувањеПредмет: Како да се постави барање за УНБАН !   Како да се постави барање за УНБАН ! EmptyНед Сеп 02, 2012 11:00 pm

Ако сакате барањето да ви се разгледа потребно е да отворите нова тема и да го доставите следното:

1.Server na koj ste banirani:PubliC/AwP
2.Steam id:
3.Vas IP (http://www.whatismyip.com):
4.Vas Nick:
5:Datum i vreme koga ste banirani:
6:Mapa koja se igrala:
7.Komentar:
8.Demo (obavezno) uploadirajte go preku sendspace.com/
9.SS (screenshot)


Demo ili SS мора да доставите , во спротивно вашате тема ке биде заклученa !
Вратете се на почетокот Go down
 
Како да се постави барање за УНБАН !
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Добредојдовте на Pehcevo Pro Gaming :: Бан/Унбан-
Отиди до: