Добредојдовте на Pehcevo Pro Gaming
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobredojdovte na Pehcevo Pro Gaming
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Админ Правилник

Go down 
АвторПорака
El Padrinoo*
Head Admin
Head Admin
El Padrinoo*

Број на мислења : 11
Join date : 2012-05-29
Age : 29
Местолокација : Pehcevo

Админ Правилник Empty
ПишувањеПредмет: Админ Правилник   Админ Правилник EmptyПон Сеп 03, 2012 1:42 am

Бидејќи ние сме демократски сервер решивме да издадеме админ правилник за админите да знаат што треба да прават а што нетреба.
Правила за работа на админ тимот на Pehce
[/size]vo Pro Gaming.


I.Обврски

Потребана е секојдневна активност на серверот и форумот.
(Доколку планирате да бидете отсутни неколку дена пожелно е да се обратите на Head admin)
Админите треба да бидат пример за играчите како на серверот така и на форумот.
Од ваша страна ќе се бара почитување кон играчите и кон вашите колеги админите.
(Строго забрането навреда на играчи и админи како на јавен така и на админ чат)


II.Правила и прописи за банирање


Задолжително секој админ мора добро да го погледне играчот пред да даде согласност да го банира..
(Доколку ова не се почитува ќе има санкција до админот)
Админите имаат за должнст да го проверат секој играч кој ќе биде пријавен на adminchat.
Ако мислите дека некој од админите користи CHEAT немојте да го прозивате само снимете демо и доставете го до некој од Head Adminite.

III.Казни


Под казна се подразбира:amx_gag,amx_slap,amx_slay,amx_kick i amx_quit .
Играчите ќе добијат казни само доколку го прават следното: (premnogu stekanje na tt , frlanje na C4 vo baza napocetok na rundata , dosaganje za admin za cit ili bilo sto drugo, pcuenje,vreganje).
Стого е забранет банот за казни.
Ако некој играч е премногу досаден и после казните пофторно замара максимален бан на 60 мин.
AMX_TSAY (бели букви) е стого забранет за спамање и да разговараш ! Ќе го користите за само некои важни информации.

IV.Одговорност


Секој админ е одговорен за тоа што го направил.
(баниранје играчи кој немаат чит,кикање играчи без врска итн.)
Секој админ има право на 3 грешки.На прво место се Бан грешките.
(на 3та грешка ќе му биде одземена командата за бан)
Ако админ банира играч, а истиот играч постави УНБАН БАРАЊЕ и добие унбан и влезе пофторно на сервер и добие бан од истиот админ моментално му се одзема админот.
Мора да ги проверувате Унбан барањата на форум.
Строго е забрането давање на вашо PW (password) на други тоа се казнува со одземање на вашиот админ !
STEAM ID админи строго е забрането мењање на ник без одобрување од Head Admin!


Правилата се задолжителни и мора да се почитуваат! Во спротивно следи одземање на вашиот админ!by Pehcevo Head Team
Вратете се на почетокот Go down
 
Админ Правилник
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Добредојдовте на Pehcevo Pro Gaming :: Pehcevo Pro Gaming Servers :: Pehcevo Pro GaminG [Public] :: Админ Правилник-
Отиди до: